Vi som jobbar här

 

 

Marie Lavén, VD

Säljavdelning

 

 

Carl Haubaer, Säljchef
070-434 44 38
carl.houbaer@biofood.se

   

 

Johan Molander, Key Account Manager
070-204 62 26
johan.molander@biofood.se

   

 

Pia Löfvenmark, Key Account Hälsofack
070-748 10 23 
pia.lofvenmark@biofood.se

   

 

Marie Köhlmark, Säljare Hälsofack
070-8558792 
marie.kohlmark@biofood.se

   

 

Ulf Johansson, Säljansvarig Stockholm
070-148 10 43
ulf@biofood.se

   

 

Anette Nilsson, Regionsansvarig väst
070-431 50 28
anette.nilsson@biofood.se

   

 

Maria Wemme, Säljare syd
070-8 55 79 63
maria.wemme@biofood.se

   

 

Amanda Lagraeus, Säljare
073 939 66 20
amanda.lagraeus@biofood.se

 

 

Peter Molin, Säljansvarig Mälardalen
070-146 35 65
peter.molin@biofood.se

 

 

Michael Emilsson, Säljare Vita Coco
070-883 84 86
memilsson@vitacoco.com

   

 

Louise Nordin, Säljadministratör (tjänstledig)
08-121 373 54
louise.nordin@biofood.se

   

 

Richard Romanov, Säljadministratör (vikarie)
08-121 373 54
richard.romanov@biofood.se

 

 

Amagad Abdalla, Merchandiser Stockholm

   

 

Martin Keblanz, Merchandiser Göteborg

   

 

Axel Toft, Merchandiser Malmö

   

 

Helen Persson, Merchandiser Stockholm

 
Pia Thunblom, Merchandiser Väterås

Order, innesälj & kundtjänst

 

 

Felicia Thörnfeldt, Chef innesälj
felicia.thornfeldt@biofood.se

 

 

Sippan Durandal Brytting, Order & Kundtjänst
order@biofood.se

 

 

Mathilda Thörnfeldt, Order & Kundtjänst
order@biofood.se

   

 

Jessica Larsson, Order & Kundtjänst
order@biofood.se

 

 

Rebecca Jansson, Order & Kundtjänst
order@biofood.se

 

 

Christian Alares, Order & Produktadministratör
christian.alares@biofood.se

 

 

Ulrica Mattsson, Kundservice & växel
ulrica.mattsson@biofood.se

 

Sofie Norman, Kundservice & Reklammation
order@biofood.se

Marknad

   

 

Eva Avellan, Brand Manager
08-408 0 9797
eva.avellan@biofood.se

 

Susanne Hovenäs, Digital redaktör, pr & kommunikationsutvecklare
08-150 410 641
susanne@biofood.se

 

Sofie Linnea Öhman Helmer, Marknadsassistent
08-121 379 31
sofie.ohman@biofood.se

   

Anna Aggeryd, Brand Manager Vita Coco
076-6473012
aaggeryd@vitacoco.com

Inköp

 inkop@biofood.se
   

 

Lena Wallin, Inköpare, (tjänstledig)

   

 

Madeleine Sunnqvist, Inköpare

   

 

Sofia Magnusson, Inköpsvikarie

   

 

Jonas Högberg, Inköpsassistent

   

 

Jennie Andersson, Kvalitetssäkrings- och märkningsansvarig / Produktdataadministratör
08-503 106 40
jennie.andersson@biofood.se

 Ekonomi

   

 

Benita Fridholm, Ekonomichef

 

 

Måns Östberg, Ekonomi

 

 

Hanna Gec, Ekonomi

Logistik

 

 

Thomas Jäverbrant
thomas@biofood.se

 

 

Saad Ishac, Chaufför Stockholm

 

 

Ramsi, Chaufför Stockholm

 

 
 
 
 
 
 
Vi använder cookies för att din upplevelse av webbplatsen ska bli bättre. Genom att fortsätta använda vår webbplats accepterar du våra cookies. Läs mer | OK